CZ | EN
 
Divadelní fakulta JAMU v Brně
Mozartova 1
662 15
Brno

 e-mail: difajamucz
tel.: Tel: +420 542 591 300
Fax: 542 591 352
Fakturační údaje
 
Nacházíte se zde:   DIFA JAMU v Brně - Umělecká činnost - Salon původní tvorby 2014

<Zpět

Salon původní tvorby 2014  

Hra nejen o hře

Skrze divadlo, či původní texty ať už dramatického, lyrického, nebo epického rázu,  se konfrontujeme se světem. Což můžeme postavit jako paralelu k dětství, neboť právě děti a jejich hra souvisí s mimézí, čili napodobováním reality.

Hra je drama.  Drama je hrou. Hrajte si. S námi, o nás, bez nás, s vámi. Kostky jsou již vrženy!

Chtěli bychom poskytnout všem tvůrcům i jiným nadšencům hrací prostor pro hru, ať už v jakékoli formě a ať už o jakémkoli tématu, přeci jen si hrajeme a pravidla naší hry jsou jasná: PIŠTE, TVOŘTE, HRAJTE SI!

Koncepce Salonu původní tvorby 2014 spočívá v prezentaci původních textů, ať scénického, vizuálního, či audiovizuálního tvaru . Probuďme v sobě hráče, ty kteří se pustí do hry sami se sebou, s texty a publikem. Dejme průchod vlastní imaginaci, humoru, nadhledu a nadšení. SALON je tu pro vás. Otevírá brány herního pole! Pojďme se společně dotknout  procesu tvorby, pojďme společně vykročit ze STARTU  do CÍLE. Jak moc hravá je mysl, má mysl pravidla? Text vs Já aneb kdo vyhraje?

Koncepce Salonů původní dramatické tvorby 2014 rovněž stojí  na propojení několika složek, jednak na mezioborové spolupráci studentů Janáčkovy akademie múzických umění v Brně  a dále pak na meziuniverzitní spolupráci (konkrétně na spolupráci studentů Janáčkovy akademie múzických umění s posluchači Divadelní vědy Masarykovy univerzity v Brně).

 Přece si všechnu tu zábavu nebudeme uzurpovat pro sebe. Budeme si hrát společně!  Dámy a pánové, hra začíná! Bylo by  pozitivní devízou tohoto ročníku, kdybychom krom prostoru k tvůrčímu vyžití, získali i platformu ke konstruktivní kritice a tudíž zlepšování našeho umu umění.

Salon  i nadále zůstane věrný svému označení a do té míry, do jaké je to možné, i své tradici. Texty autorů z okruhu posluchačů JAMU budou čteny a poslouchány a do jisté míry též hrány a sledovány. Zapojme smysly!

Takže přeji všem pěkný den a nezapomínejme, že i Samuel Beckett se musel zaobírat začátkem hry předtím, než skončila.

Své texty můžete zasílat do 15. ledna na e-mailovou adresu salon.puvodni.tvorbygmailcom.

 

Patrik Boušek, Dagmar Haladová