CZ | EN
 
Divadelní fakulta JAMU v Brně
Mozartova 1
662 15
Brno

 e-mail: difajamucz
tel.: Tel: +420 542 591 300
Fax: 542 591 352
Fakturační údaje
 
Nacházíte se zde:   DF JAMU v Brně - Fakulta - Pedagogové - NADAUD Pierre, doc. MgA.

<Zpět

NADAUD Pierre, doc. MgA.  

Mgr. MgA. Pierre Nadaud - filozof, klaun, tanečník, choreograf-režiser a pedagog

Vystudoval filozofii v Lyonu a Paříži - Lyon III, Paris I a Paris IV sorbonne, Paris 8. Závěrečnou práci (DEA) věnoval studii díla francouzského filosofa Gillese Deleuze - „Únava a vyčerpání, deleuziovská etika" pod vedením Alaina Badioua. Absolvoval katedru nonverbálního a komediálního divadla pražské HAMU.

Pracoval s Karine Ponties (Fr/Be) v představení Mi Non Sabir v Belgii, s Paco Decinou (It/Fr) v představení Salto nel vuoto, s Lizzy Le Quesne (Uk) v Praze a s Nathalie Sternberg v Pariži.

Je autorem a nebo režíserem vic nez 20 prestaveni od roku 2002. Založil v roce 2004 Skupina Mamacallas (www.mamacallas.com), ktera pod jeho vedením sdružuje silně umělecky zaměřené tvůrce z různe narodnosti - češi a slovaci, francouzi, rakušaci, syriani... Od svého vzniku spolupracuje Mamacallas s předními pražskými scénami zaměřenými na současné umění: divadlo Alfred ve dvoře, divadlo Ponec, Divadlo 29, experimentální prostor NoD/Roxy. Skupina hraje v České Republice, ale také v Německu, ve Francii, v Itálii, v Maďarsku a spolupracuje s rezidenčními centry ve Francii, v Německu a v Maďarsku. Nadaud zoucastni se take projekty sites specific, poulicni divalo a predstaveni typu kabaret, režie cirkusové predstavení.

Vede workshopy (Slovensko, Česká republika, Francie, Litva)

Hraje vlastní představeni nebo představení, ve kterem je interpretem, v různých zemích: v Německu, ve Francii, v Itálii, v Maďarsku, dál hrál v Polsku, ve Finsku, na Islandě, ve Slovinsku, v Belgii, v Dánsko...

Je členem radu Motusu, produkce divadla Alfred ve dvoře.

Od 2007 do 2009 pracoval ve spolupraci s Centrum Paraple pro vozíčkáře ochrnuté po poranění míchy.

Je členem cirkusového sdružení LACRIMAE - zahájen v roce 2011 souborem moderního cirkusu Cahin Caha ve spolupráci se soubory La Putyka (Praha), Cirkus Cirkör (Stockholm), festivaly Letní Letná (Praha), « Janvier dans les Etoiles » (La Seyne-sur-Mer) a univerzity DOCH (Stockholm) a l'École supérieure d'art (Aix-en-Provence). Pak ve spolupráci se le PÔLE NATIONAL MÉDITERRANÉEN DES ARTS DU CIRQUE - Théâtre Europe (La Seyne-sur-Mer) a CREAC (Marseille).