CZ | EN
 
Divadelní fakulta JAMU v Brně
Mozartova 1
662 15
Brno

 e-mail: difajamucz
tel.: Tel: +420 542 591 300
Fax: 542 591 352
Fakturační údaje
 
Nacházíte se zde:   DF JAMU v Brně - Aktuality - SETKÁNÍ STUDENTŮ UMĚLECKÉHO MANAŽERSTVÍ

<Zpět

SETKÁNÍ STUDENTŮ UMĚLECKÉHO MANAŽERSTVÍ  

SETKÁNÍ STUDENTŮ UMĚLECKÉHO MANAŽERSTVÍV pátek 29. listopadu se dveře Janáčkovy akademie múzických umění v Brně otevřely studentům uměleckého manažerství z České a Slovenské republiky.
Studenti z JAMU přivítali své kolegy z Divadelní akademie múzických umění v Praze, Vysoké školy múzických umení v Bratislave a Ostravské Univerzity a navzájem si prezentovali své poznatky a zkušenosti z oblasti kulturního managementu.

V dopoledním bloku proběhly prezentace jednotlivých škol a jejich stěžejních projektů (Zlomvaz, Istropolitana projekt, SETKÁNÍ/ENCOUNTER a Nezávislé kulturní centrum Stará Aréna), o kterých v odpoledním bloku studenti diskutovali. Účastníci si navzájem vyměnili zkušenosti s projekty a jejich organizací, předali si know-how a  mohli se zeptat svých kolegů, jak probíhá studium na jejich oborech.

Sobotní dopoledne vyplnila exkurze do brněnské káznice, kde je snaha vybudovat projekt Kreativního centra Brno, o kterém si se studenty povídala vedoucí projektu Zdeňka Kujová.

„Setkání bylo rozhodně inspirativní, otevřelo dveře nové spolupráci a zjistili jsme, že narážíme na stejné problémy jako naši kolegové z jiných škol.“ řekla o konferenci jedna ze studentek Divadelního manažerství Hana Horáková.

,,Hlavním tématem diskuze byl problém s přijetím festivalů na školách ostatními obory umělecké akademie. Debatovali jsme o tom, jak přesvědčit vnitřní prostředí školy, že festivaly nejsou pouze projektem kateder produkce, ale mají být přínosem rovněž pro herce, režiséry, dramaturgy a další,“ doplnila studentka Daniela Zarodňnská.

„1. ročník manažérskej konferencie Come Together bol podľa mňa a mojich spolužiakov veľmi vydarený. Stretnutia takéto druhu medzi školami v Českej a Slovenskej republike rozhodne chýbali a predpokladám, že du budúcna budú rozhodne prospešné. Bolo nám potešením povymieňať si skúsenosti a informácie s rovnocennými kolegami a dúfame, že tieto nadviazané vzťahy časom vyústia aj do reálnej spolupráce. Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa!“ přidala se i jedna ze zahraničních účastnic Ludmila Kruzliakova.

Konference byla uspořádána především proto, že studentům uměleckého managementu chyběla platforma pro setkávání s kolegy z jiných škol a vzájemné předávání si zkušeností. Proto se studentky třetího ročníku rozhodly uspořádat dvoudenní setkání naplněné diskuzemi a utužováním vzájemných vztahů. Za podpory Divadelní fakulty JAMU se povedlo toto setkání zrealizovat.

Aby se naplnila myšlenka vzájemného poznávání, byli studenti, kteří se sjeli do Brna, ubytovaní u studentek JAMU a  krom přednášek a diskuzí byl naplánován i večírek, kde se mohli účastníci poznat na neformální úrovni.

Všichni účastníci si z konference odnesli rozhodně dobrý pocit a spoustu nových námětů k přemýšlení. Setkání tedy splnilo svůj účel a doufáme, že v budoucnu budeme moci zorganizovat další stejně (a více) úspěšná setkání.

Za organizační tým 1. setkání studentů uměleckého managementu

Anna Machová