CZ | EN
 
Divadelní fakulta JAMU v Brně
Mozartova 1
662 15
Brno

 e-mail: difajamucz
tel.: Tel: +420 542 591 300
Fax: 542 591 352
Fakturační údaje
 
Nacházíte se zde:   DF JAMU v Brně - Aktuality - 15. ročník festivalu OST-RA-VAR

<Zpět

15. ročník festivalu OST-RA-VAR  

V termínu 30. listopadu až 4. prosince 2011 se koná již 15. ročník festivalu OST-RA-VAR

 

Vážení a milí,

dovolujeme si Vás již POPATNÁCTÉ pozvat do Ostravy, a to na

 

15. ROČNÍK FESTIVALU OSTRAVSKÝCH ČINOHERNÍCH DIVADEL

„OST-RA-VAR",

 

    který se uskuteční od středy 30. listopadu do neděle 4. prosince 2011.

 

    Akci jako každý rok pořádá činohra Národního divadla moravskoslezského ve spolupráci s Komorní scénou Aréna, Divadelní společností Petra Bezruče a Divadlem loutek Ostrava.

   Festival je určen výhradně divadelním pedagogům, kritikům a teoretikům, kulturním redaktorům a praktickým divadelníkům, stejně jako studentům vysokých divadelních škol (praktických i teoretických) - tedy všem těm, kdo mají divadlo jako hlavní náplň pracovní či studijní. Nemůžeme tedy uspokojit například studenty pedagogických fakult, kteří studují mimo jiné také dramatickou výchovu, ani další, kdo mají divadlo „pouze" jako jeden z mnoha pracovních či studijních oborů. (Rádi Vás v hledištích ostravských divadel uvidíme během sezóny, ale kapacitu festivalu výše uvedení divadelníci zcela naplňují.)

 Pro Vás, kdo váháte, zda na přehlídku přijet poprvé, uvádíme, že jeho smyslem je účastníkům v několika dnech nabídnout reprezentativní průřez tvorbou ostravských profesionálních divadel za poslední rok. Své názory na uvedené inscenace pak můžete vyjevit na seminářích, jichž se účastní divadelní kritikové a teoretikové, studenti divadelní vědy a samozřejmě inscenátoři a ti  z herců, kterým to náročný festivalový program dovolí. K dispozici pro semináře tentokrát bude zcela nový prostor - COOLTOUR - Multižánrové centrum - Černá louka,  kde se uskuteční hned dva - páteční a sobotní. (Doufáme, že příští ročník festivalu Vám v tomto prostoru nabídne také nějaké představení.) Nedělní seminář proběhne v Divadelním Klubu Divadla Jiřího Myrona. V průběhu přehlídky se na Vás těší „hoteliér" Petr Jaša v podkroví Divadla Jiřího Myrona. Jako příspěvková organizace nemůžeme poskytovat volné vstupenky, proto jsme byli nuceni zavést akreditační poplatek. Pevně věříme, že Vás 300,-Kč od návštěvy festivalu neodradí.

            Máte-li zájem se naší přehlídky zúčastnit, vyplňte prosím návratku a zašlete do rukou tajemnice činohry Hany Spurné na adresu: Národní divadlo moravskoslezské, Čs. legií 148/14, 701 04 Ostrava nejpozději do  14. listopadu 2011.

Můžete také faxovat na číslo 59 6276 538  nebo poslat mail: ostravarndmcz.  Jsme připraveni odpovědět na vaše otázky na číslech 59 6276 417 nebo 733 531 402.

Těšíme se na shledání v Ostravě.

 Za soubor činohry NDM a kolegy z dalších divadel

 

                                                                                Pavel Šimák šéf činohry NDM


 

Návratka

Program